Wszystkie kategorie

Strona główna>Aktualności>Wystawa Aktualności

Pokrywa zabezpieczająca biologicznie do wiadra prostokątnego

Czas: 2022-01-22 Trafienia: 137

Prostokątne wiadro z 12 otworami zostało specjalnie zaprojektowane do pracy z probówkami do pobierania krwi (vacutainerami) o pojemności 5 ml (13 x 100 mm) i 2 ml (13 x 75 mm). Dzięki całkowitej wydajności procesowej do 48 probówek jednocześnie, wychylne rotory 48x5ml i 48x2ml zapewniają wysoką wydajność pracy w szpitalnych laboratoriach diagnostycznych.

12
11

Jednak praca w klinicznych laboratoriach diagnostycznych zwykle oznacza pracę z potencjalnie zakaźnymi próbkami, takimi jak krew lub inne płyny ustrojowe. Jednak obchodzenie się z zakaźnymi mikroorganizmami lub szkodliwymi chemikaliami jest dość powszechne również w laboratoriach badawczych. Aby zapewnić bezpieczeństwo personelu laboratorium i zapobiec zakażeniom nabytym w laboratorium (LAI) lub innym zagrożeniom dla zdrowia, należy podjąć rozsądne środki ostrożności podczas całego procesu pracy.

Wirówka jest jednym ze źródeł aerozoli. Szeroki zakres czynności – obejmujący napełnianie probówek wirówkowych, zdejmowanie korków lub pokrywek z probówek po odwirowaniu oraz usuwanie supernatantu, a następnie ponowne zawieszanie osadów – może prowadzić do uwolnienia aerozoli do środowiska laboratoryjnego.
Dlatego też osłona zabezpieczająca biologicznie jest niezbędna w przypadku wirowania niebezpiecznych próbek, takich jak probówki do pobierania krwi (pojemniki próżniowe)

10
9

Pokrywy zabezpieczające nie zapobiegają tworzeniu się aerozoli podczas wirowania; raczej zapewniają, że aerozole nie mogą wyciekać z zamkniętego systemu.
W przypadku pęknięcia lub wycieku probówki nie otwieraj wirówki przez co najmniej 30 minut po zakończeniu cyklu. Ponieważ nie zawsze można to wykryć przed otwarciem koszy lub rotora (nagła utrata równowagi może być pierwszą oznaką pęknięcia rurki), zalecamy odczekać co najmniej 10 minut przed otwarciem pojemników.
Należy również ładować i rozładowywać kosze lub rotor w szafce bezpieczeństwa biologicznego (szczególnie w wirusologii i mykobakteriologii), aby zminimalizować ryzyko wydostania się aerozoli.
Bezpieczeństwo biologiczne jest ważne dla pracowników laboratoriów. Bardzo doceniamy porady i sugestie dotyczące ulepszenia konstrukcji naszych wirówek, które są w stanie lepiej chronić pracowników laboratorium.

Poprzedni:

Następny :

Gorące kategorie

+ 86-731-88137982 [email chroniony]